Raport - Logistyka vs Produkcja

Dzięki dynamicznemu rozwojowi, polski rynek przemysłowo-magazynowy z roku na rok zwiększa swoje znaczenie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Obserwujemy rosnącą aktywność deweloperów, jak również zwiększone zainteresowanie ze strony najemców. W ostatnich latach region Europy Środkowo-Wschodniej odnotowuje ponowny rozwój sektora produkcyjnego i wzrost popytu ze strony przedstawicieli tej branży. Chcemy m.in. odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu trend ten jest obecny na rynku polskim.

 

Razem z firmą Colliers International przygotowaliśmy raport,w  którym objęto parki przemysłowo-magazynowe na dziewięciu głównych rynkach w Polsce: warszawskim, górnośląskim, wrocławskim, poznańskim, Polski Centralnej, trójmiejskim, krakowskim, toruńsko-bydgoskim oraz szczecińskim. Dodatkowo uwzględnione zostały parki przemysłowo-magazynowe znajdujące się poza wyżej wymienionymi, głównymi lokalizacjami. Z analizy wykluczone zostały obiekty, w których odbywa się produkcja ciężka (np. przemysł hutniczy), czy też prywatne wolnostojące zakłady produkcyjne.

 

Publikacja skupia się na dwóch aspektach: nieruchomościowym oraz zasobów ludzkich. Poza opisem sytuacji na rynku przemysłowo-magazynowym w każdym z powyżej wymienionych regionów, znajdują się również informacje dotyczące m.in. szkolnictwa, zasobów siły roboczej, czy wynagrodzeń w poszczególnych branżach. Dodatkowo, w raporcie zawarto opinie ekspertów oraz przedstawicieli działów HR, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat inwestowania w Polsce.

 

Raport został objęty honorowym patronatem Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

Pobierz:

Produkcja vs Logistyka
Produkcja vs Logistyka
Production vs Logistics
Production vs Logistics

Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij